Kształcenie dla firm

Koncepcja nauczania i profil kursów

Pierwszym krokiem jest określenie celów i oczekiwań, które stanowić będą podstawę do stworzenia programu szkolenia językowego.

 • Od 20 lat zajmujemy się szkoleniami językowymi dla firm
 • Dzielimy się swoim doświadczeniem
 • Konsultujemy z klientami metody nauczania
 • Zalecamy najefektywniejszą metodę nauczania dostosowaną do indywidualnych potrzeb

W oparciu o wyznaczone przez klienta cel określamy:

 • Zasady nauki
 • Parametry kursów
 • Sposób monitorowania efektywności i poziomu satysfakcji
 • Zakres obsługi administracyjnej

Profil kursów

Uwzględniamy oczekiwania działu HR i kierownictwa Twojej firmy, analizujemy indywidualnie potrzeby wszystkich uczestników.

Audyt językowy
Parametry nauki
Dobór lektora
Rozpoczęcie nauki

Audyt językowy

pisemny test językowy i rozmowa z każdym uczestnikiem

Parametry nauki

parametry nauki określone przez dział HR, uczestników i menedżerów

Dobór lektora

w zależności od profilu kursu, poziomu i innych preferencji uczestników

Rozpoczęcie nauki

osobiste przekazanie kursu lektorowi, przygotowanie planu kursu

Efektywność nauki

SCOPE (System of Complex and Objective Progress Evaluation)

 • Postęp = klucz do motywacji
 • Regularnie mierzymy i raportujemy postępy naszych słuchaczy
 • Umiejętności oceniamy według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • Ewaluacje monitorujemy online w systemie Tenvirk

Test wstępny

Test semestralny

Test końcowy

Kontynuacja nauki

Poziom początkowy

Nauka według modelu kompetencyjnego

Poziom docelowy

Kontrola jakości i zadowolenia

Monitorujemy poziom zadowolenia uczestników z kursu, sprawdzamy jakość nauczania i dbamy o rozwój naszych lektorów. Raportujemy wyniki zleceniodawcom, a informację zwrotną przekazujemy lektorom podczas spotkań ewaluacyjnych.

 • Telefoniczne/mailowe badanie poziomu satysfakcji po pięciu lekcjach
 • 2 razy w roku elektroniczna ankieta badająca poziom satysfakcji
 • Ponad 100 wizytacji metodycznych w ciągu roku
 • Analiza lekcji, informacja zwrotna i praca z planem rozwoju lektora

Efektywne nauczanie

Precyzyjna organizacja

Bezproblemowa obsługa administracyjna

Przyjazna komunikacja

Przejrzysta i bezproblemowa obsługa administracyjna

Kompleksowy system informatyczny c.Port

(Client Professional Organizing and Reporting Tool)

System opracowaliśmy na potrzeby kształcenia językowego dla firm – dzięki temu jest maksymalnie przejrzysty, prosty w obsłudze, intuicyjny i zawiera wszystkie niezbędne informacje.

Zaloguj się

Kto z nami już współpracuje

Bardzo pozytywnie oceniamy współpracę z firmą James Cook Languages i osobami dedykowanymi do kontaktu z naszą firmą. Usługi są świadczone z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Uczestnicy w cyklicznych ankietach satysfakcji  bardzo dobrze oceniają zawartość merytoryczną kursów. Firma James Cook Languages wykazuje się profesjonalnym podejściem do klienta, dokładnie analizuje na czym nam zależy, jest otwarta na pomoc i wyjaśnienia.

Krzysztof Walczak
Kierownik Zespołu ds. Szkoleń

NatWest Group

Niniejszym zaświadczam, iż od lat współpracujemy ze szkołą James Cook Langauges. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie zaobserwowaliśmy u naszych pracowników w trakcie pracy z lektorem języka angielskiego. Zajęcia przeprowadzane są bardzo rzetelnie, odpowiadając na potrzeby uczestników. Nauczyciel przychodzi zawsze przygotowany zarówno pod względem merytorycznym jak i dydaktycznym. Cenimy sobie również opiekuna szkoły, który zawsze wykazuje się profesjonalizmem i wsparciem. Na najwyższą ocenę zasługuje także obsługa admnistracyjna szkoły. Wszystko wykonane jest sprawnie i dokładnie, a wszelkie zmiany wprowadzane są z należytą starannością i bez żadnych problemów. 

Marta Berlińska
HR Team Manager

TVN

Szkoła dysponuje profesjonalnymi lektorami, a zajęcia są prowadzone zgodnie z naszymi oczekiwaniami w formie stacjonarnej
i zdalnej, i w czasie dostosowanym do indywidualnych potrzeb i możliwości. Ponadto, współpraca ze szkołą James Cook Languages od strony organizacyjnej przebiega niezwykle sprawnie. Z uwagi na dotychczasową, dobrą współpracę planujemy także w najbliższym czasie rozszerzenie kursów na nasze biura w Europie.

Jolanta Fila-Szyling
Dyrektor HR

KR Group

Firma James Cook Languages realizuje kursy języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie merytorycznym przy wsparciu lektorów będących ekspertami w swojej dziedzinie.Za nieocenione uważam wsparcie Opiekuna w kwestiach organizacyjnych. 
Na szczególną uwagę zasługuje bardzo sprawne przeprowadzenie kursów on-line w okresie panującej pandemii. 

Renata Sienkiewicz
Dyrektor HR/Wiceprezes Zarządu

PreZero

Od ponad 5 lat firma James Cook Languages, dawniej ACT Advanced Corporate Training prowadzi kursy języka polskiego dla naszych pracowników z zagranicy. Szkoła dostosowuje program i tempo nauczania do indywidualnych potrzeb uczestników kursu, a zajęcia prowadzone są z zaangażowaniem i w ciekawy sposób, co sprzyja przyswajaniu materiału.

Rekomenduję formę James Cook Languages jako profesjonalnego dostawcę szkoleń z zakresu nauczania języka polskiego dla obcokrajowców.

Joanna Daniłko
Koordynator ds. Rozwoju i Oceny Pracowników

Jerónimo Martins Polska

Nauczyciele James Cook Languages, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować rozumieją czego potrzebują nasi pracownicy i mają z nimi świetny kontakt. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, a nauczyciele są kompetentni i w umiejętny sposób dzielą się swoją wiedzą. Polecamy firmę James Cook Languages jako rzetelną formę do prowadzenia kursów językowych.

Rajmund Węgrzynek
Managing Director

Tétris Poland

(...) Szkoła opracowała odpowiedni dla naszych potrzeb program nauczania, który uwzględniał wszystkie nasze wymogi. Prowadzone zajęcia opierały się na artykułach z prasy fachowej, materiałach audio i video i były uzupełniane różnorodnymi ćwiczeniami z wykorzystaniem najnowszych podręczników brytyjskich i prasy codziennej. Lektorzy wykazali się dużą elastycznością i dopasowywali tematykę zajęć do naszych bieżących potrzeb. (...) Kontynuujemy współpracę, jesteśmy zmotywowani do dalszej pracy i utrwalenia zdobytej wiedzy. To przyjemność uczyć się angielskiego w tej szkole. Pracownicy szkoły to pozytywni ludzie, którzy tworzą przyjazną atmosferę. Sprawy organizacyjne i formalne organizowane przez biuro załatwiane są profesjonalnie bez jakichkolwiek trudności. Niniejszym z przyjemnością rekomendujemy szkołę językową James Cook Languages. 

Grażyna Osęka
Wspólnik

Foodie

Fachowe doradztwo, profesjonalne podejście oraz doświadczenie pracowników James Cook Languages sprawiają, że z przyjemnością rekomendujemy organizację jako rzetelnego partnera do długofalowej współpracy.

Aleksandra Szmuk
HR & Facility Director

Arval BNP Paribas Group

Jesteśmy tu dla Ciebie

Skontaktuj się z nami:

Osoba kontaktowa

Wioletta Janus

Wioletta Janus

Branch Director