LektorzyOd dobrych do najlepszych!

Starannie dobieramy doświadczonych i profesjonalnych lektorów. Co roku organizujemy dla nich ponad 200 warsztatów i szkoleń.

Lektorzy

Dlaczego warto zostać lektorem James Cook Languages

Naszym lektorom zapewniamy grafiki zapełnione przez cały rok, przyjemną atmosferę współpracy, doskonałą opiekę administracyjną i metodyczną oraz możliwość rozwoju zawodowego w wiodącej firmie z branży szkoleń językowych.

Stabilność

Gwarantujemy lektorom wypełnione grafiki przez cały rok, stabilność finansową oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Renoma

Jesteśmy liderem w branży szkoleń językowych dla firm i certyfikowanym członkiem stowarzyszenia Asociace jazykových škol.

Motywujące wynagrodzenie

Wysokość wynagrodzenia zależy od jakości wykonywanej pracy, kwalifikacji i długości stażu oraz liczby prowadzonych kursów.

Wsparcie

Lektor jest częścią zespołu. Zapewniamy mu wsparcie z zakresu metodyki i stwarzamy doskonałe warunki do pracy.

Rekrutacja i wymagania

Do naszego zespołu dołączą tylko wykwalifikowani lektorzy z doświadczeniem w nauczaniu języków. Rekrutacja lektora obejmuje dwa spotkania kwalifikacyjne, z których drugie to lekcja pokazowa z analizą metodyczną i informacją zwrotną. 

Dbamy o to by każdy kandydat spełnieniał nasze wymagania kwalifikacyjne.

Kluczowe wymagania to przede wszystkim:

  • Doskonała teoretyczna i praktyczna znajomość języka
  • Doświadczenie w nauczaniu
  • Wykształcenie wyższe, certyfikaty językowe
  • Niezawodność i lojalność
  • Pozytywne i proaktywne nastawienie, zdolność komunikacji
  • Elastyczność

Wsparcie dla lektorów

  • Intensywne wsparcie podczas całej współpracy
  • Pomoc w zakresie metodyki
  • Wysokiej jakości zaplecze dla lektorów
  • Hierarchia lektorów z możliwością budowania kariery

Hierarchia lektorów

Każdy nowy lektor ma swojego mentora (Senior Teacher), który poświęca mu czas, udziela pomocy i wsparcia.

Lektor otrzymuje regularnie informacje zwrotne, które umożliwiają jego dalszy rozwój metodyczny. Mentor przeprowadza wizytacje, spotkania metodyczno-organizacyjne z lektorem, rozmowy ewaluacyjne i analizuje informacje zwrotne z ankiet badających poziom satysfakcji uczestników. Następnie razem sporządzają Indywidualny Plan Rozwoju lektora (Individual Development Plan) i dbają o jego realizację.

Wysokiej jakości zaplecze

JCL Resource Centre. 

Do dyspozycji lektorów mamy w pełni wyposażoną bibliotekę z podręcznikami, czasopismami, gazetami, kserokopiarkami, drukarkami, komputerami i połączeniem Wi-Fi, oferujemy możliwość wypożyczenia odtwarzacza audio lub tabletu do nauki. Wydajemy magazyn wewnętrzny Logbook zawierający informacje o JCL oraz rozdziały dotyczące metodyki.

Metodyka

Nasza metodyka została starannie opracowana w oparciu o nasze doświadczenia w prowadzeniu szkoleń językowych dla klientów korporacyjnych. Obejmuje efektywne metody do szybkiego rozwoju kompetencji językowych.

Dla kogo przeznaczona jest ta metoda?

Specjalna metoda nauczania, która efektywnie nauczy języka ludzi, którzy mają napięty grafik, a nauce mogą poświęcić tylko chwilę. Jest ona odpowiednia dla słuchaczy, którzy nie mogą zbyt wiele czasu poświęcać samokształceniu, przygotowaniu lekcji i opracowaniu zadań domowych.

Co oferuje ta metoda?

Każda z naszych lekcji skupia się na celu komunikacji i specyficznych potrzebach językowych słuchacza. Metoda ta przede wszystkim uczy słuchaczy wykorzystywać zdobytą wiedzę w sytuacjach, kiedy jest im ona potrzebna i skutecznie pokonuje bariery, które naturalnie powstają podczas komunikacji. Metodykę Coach & Practise nieustannie rozwijamy dzięki intensywnej współpracy z naszymi słuchaczami.

Jak to działa?

Prepare

Najpierw na podstawie audytu językowego dostosujemy sposób nauczania do potrzeb słuchacza. Ustalimy, czy skupić się na języku biznesowym, konwersacjach, pewności siebie w komunikacji np. podczas rozmowy telefonicznej czy użyciu języka w innym kontekście. W zależności od powyższych kryteriów dobieramy lektora.


Coach

Styl nauczania na podstawie Coach & Practise w ogóle nie stosuje metody wykładowej, a zachęca słuchaczy do opanowania języka poprzez wizualizację, poprawianie własnych  błędów i znalezienie optymalnej formy wypowiedzi.


Practise

Język to refleks i najlepiej opanujemy go poprzez jego stosowanie. Nasi uczestnicy 80% czasu zajęć poświęcają aktywnej rozmowie, zawsze w języku docelowym. Lekcje są ze sobą logicznie powiązane, praktyka prowadzi do zapamiętania języka i motywuje naszych słuchaczy do aktywnego stosowania języka w życiu zawodowym i prywatnym.

Nasi najlepsi lektorzy

Stosując metodę Coach & Practise potrafimy efektywnie poprawić poziom językowy każdego słuchacza. Naszymi lektorami opiekują się doświadczeni mentorzy, którzy przekazując lektorom informacje zwrotne, umożliwiają im dalszy rozwój umiejętności praktycznych. Co roku organizujemy dla lektorów około 80 warsztatów dokształcających, co w rezultacie ma wpływ na doskonalenie naszej metodyki.

Jak się lektorom podoba praca w naszym zespole?

Fantastyczny rozwój zawodowy

Tom Jowett
Senior Teacher

Ponad trzyletni staż pracy w JCL dał mi wspaniałą możliwość rozwoju zawodowego. Po moich trzech początkowych obserwacjach (które bardzo mi pomogły i były doskonałym przygotowaniem), miałem wiele okazji prowadzić zaawansowane i specjalistyczne kursy, jak np. intensywne i otwarte kursy, również miałem możliwość rozwijać się zawodowo jako lektor. Ta okazja dała mi dużo więcej, niż gdybym poświęcał się tylko nauczaniu nic więcej. Mam możliwość wzięcia udziału w warsztatach i działaniach rozwojowych, które pomagają mi stawiać czoło różnym wyzwaniom, od prowadzenia kursów angielskiego dla przemysłu lotniczego po umiejętności prezentacyjne.

Przyjacielskie nastawienie i indywidualne podejście

Mark Sandecki
Teacher

W listopadzie 2005 roku, kiedy kończyłem kurs TEFL, widziałem prezentację lektora z JCL, która mnie naprawdę zainteresowała. Jestem dumny, że od tego czasu mogłem wielokrotnie prowadzić kursy języka angielskiego biznesowego oraz ogólnego dla pracowników różnych firm, a nawet reprezentować naszą firmę podczas różnorodnych kursów intensywnych, prezentacji i konferencji. James Cook Languages ​​oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość prowadzenia szkoleń językowych. Ciągły rozwój, przyjacielskie nastawienie i indywidualne podejście to tylko niektóre z korzyści, których można oczekiwać od pracy w tej firmie. 

Super zespół i zaplecze metodyczne

Eva Flachowsky
Teacher

W JCL podoba mi się, że jest „organizacją uczącą się”. Firma ta stara się nie tylko przetrwać aktualne sytuację rynkową, ale chce być liderem. W związku z tym JCL wymaga najwyższej możliwej jakości nie tylko od najbliższych współpracowników, a także od wszystkich, którzy prowadzą dla JCL szkolenia, nawet tylko kilka godzin w tygodniu. Firma zapewnia lektorom wsparcie metodyczne, dąży do ich rozwoju i ma na celu wszechstronną satysfakcję: zarówno klienta, jak i szkoły, a także samych lektorów.

Przyjacielskie i otwarte podejście

Jana Křístková
Teacher

Do James Cook Languages ​​dołączyłam w 2007 roku, ponieważ od samego początku najbardziej imponowała mi ze wszystkich szkół językowych i muszę powiedzieć, że moje oczekiwania nie tylko zostały spełnione, a nawet w ciągu lat w wielu aspektach zostały przewyższone. Zawsze spotkałam się z bardzo przyjaznymi i otwartymi ludźmi, których nieustanie profesjonalne i ludzkie podejście do każdego z osobna uważam za bezcenne. Wszystkie sprawy rozwiązywane są zawsze szybko i skutecznie bez jakichkolwiek komplikacji. Jako lektorka bardzo cenię możliwość ciągłego kształcenia w ramach naszych warsztatów oraz szansę na dalszy rozwój zawodowy i możliwość współpracy w innych projektach w ramach zespołu. 

Wsparcie i pozytywne nastawienie

Anna Wagnerová
Senior Teacher

Dla JCL pracuję od 2006 roku i mogę powiedzieć, że to był dobry wybór – do tej pory byłam zawsze zadowolona ze współpracy. Na początku byłam szczególnie pod wrażeniem zaplecza dla lektorów – w Resource Center czułam się jak Alicja w Krainie (lektorskich) Czarów, z warsztatów wracałam z nowymi pomysłami. Równocześnie bardzo doceniam pozytywne i profesjonalne podejście całego zespołu, który wspierał mnie zawsze, kiedy potrzebowałam porady. I nie tylko to – miałam sporo możliwości rozwoju osobistego, jak np. poprzez uczestnictwo w ocenianiu poziomu znajomości języka nowych słuchaczy, prowadzenie kursów intensywnych lub współpracę w tworzeniu materiałów dydaktycznych, a także w innych projektach. Teraz, jako Senior Teacher, mam nadzieję, że uda mi się kontynuować tradycję zapewniając równie pozytywne wsparcie innym lektorom.

Od kursów regularnych do klientów VIP

Carly Davidson
Teacher

Pracę w JCL rozpoczęłam po studiach i skończeniu kursu dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii. Wiedziałem, że będzie mi potrzebne doświadczenie. Złożyłam aplikację o pracę lektorki w JCL i wysłałam swój pokazowy plan lekcji, CV i przeprowadzono ze mną rozmowę kwalifikacyjną przez Skype. Przeszłam z wynikiem pozytywnym i zaproszono mnie na drugą rozmowę w Pradze, gdzie przedstawiłam moją lekcję pokazową. Na szczęście wyjazd do Pragi nie był daremny. Zaczęłam od prowadzenia kursów regularnych, ale dzięki planowi rozwoju wkrótce przeszłam do kursów otwartych, intensywnych i klientów VIP. Regularnie pomagam w przygotowaniu tych kursów i cieszę się na dalszy rozwój kariery i umiejętności.

This website uses visitor cookies to provide services, personalize ads, and analyzing. By using this site you´re agreeing.