Pracuj z nami

Naszym lektorom zapewniamy:

  • wypełnione grafiki
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • dostęp do niezbędnych materiałów dydaktycznych 
  • doskonałą opiekę administracyją i metodyczną 
  • szkolenia
  • cykliczne spotkania integracjne 

Stabilność

Gwarantujemy lektorom wypełnione grafiki przez cały rok, stabilność finansową oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Renoma

Jesteśmy liderem w branży szkoleń językowych dla firm i certyfikowanym członkiem stowarzyszenia Asociace jazykových škol.

Motywujące wynagrodzenie

Wysokość wynagrodzenia zależy od jakości wykonywanej pracy, kwalifikacji i długości stażu oraz liczby prowadzonych kursów.

Wsparcie

Lektor jest częścią zespołu. Zapewniamy mu wsparcie z zakresu metodyki i stwarzamy doskonałe warunki do pracy.

Warszawskie Resource Centre

Warszawska siedziba firmy mieści się w klimatycznej kamienicy w samym sercu tętniącej życiem Warszamy. To tutaj znajduje się nasze centrum dowodzenia oraz Resource Centre, gdzie w godzinach pracy biura możesz przyjść i przygotować się do zajęć. Do Twojej dyspozycji są liczne materiały dydaktyczne, jak również cała infrastruktura IT - ksero, skanery oraz komputery z dostępem do internetu. 

Wsparcie metodyczne

Nasi utalentowani koledzy stworzyli unikalną metodę Coach & Practise, która znacznie ułatwi Wam pracę. Specjalnie dla Was powstał też poradnik metodyczny JCL Methodology Handbook, w którym znajdziecie mnóstwo wskazówek i pomysłów na ciekawe zajęcia. 

Motywacja

Lektorzy są częścią naszego zespołu. Możesz liczyć na nasze nieustanne wsparcie - zarówno adminitracyjne jak i metodyczne. Doceniamy pracę i zaangażowanie. Pracując z nami możesz liczyć na motywujące wynagrodzenie, dostęp do różnorodnych materiałów oraz szkoleń. 

Metodyka

Kogo uczymy

Dzięki metodzie Coach & Practise od lat efektywnie prowadzimy szkolenia dla klientów korporacyjnych. Nasi słuchacze to osoby mające napięty grafik. Coach & Practise to sposób na naukę, kiedy brakuje czasu na samokształcenie, przygotowanie do lekcji i opracowanie zadań domowych.

Nasz cel

Każda z naszych lekcji skupia się na celu komunikacji i konkretnych potrzebach językowych słuchacza. Metoda ta przede wszystkim uczy słuchaczy wykorzystywać zdobytą wiedzę w sytuacjach, kiedy jest im ona potrzebna i skutecznie pokonuje bariery, które naturalnie powstają podczas komunikacji. 

Jak to działa

Nasi słuchacze 80% czasu zajęć poświęcają aktywnej rozmowie, zawsze w języku docelowym. Lekcje są ze sobą logicznie powiązane, a praktyka prowadzi do zapamiętania języka i motywuje naszych słuchaczy do aktywnego stosowania języka w życiu zawodowym i prywatnym.

Co lektorzy mówią o pracy w JCL?

Tom Jowett

Senior Teacher

Ponad trzyletni staż pracy w JCL dał mi wspaniałą możliwość rozwoju zawodowego. Po moich trzech początkowych obserwacjach (które bardzo mi pomogły i były doskonałym przygotowaniem), miałem wiele okazji prowadzić zaawansowane i specjalistyczne kursy, jak np. intensywne i otwarte kursy, również miałem możliwość rozwijać się zawodowo jako lektor. Ta okazja dała mi dużo więcej, niż gdybym poświęcał się tylko nauczaniu nic więcej. Mam możliwość wzięcia udziału w warsztatach i działaniach rozwojowych, które pomagają mi stawiać czoło różnym wyzwaniom, od prowadzenia kursów angielskiego dla przemysłu lotniczego po umiejętności prezentacyjne.

Mark Sandecki

Teacher

W listopadzie 2005 roku, kiedy kończyłem kurs TEFL, widziałem prezentację lektora z JCL, która mnie naprawdę zainteresowała. Jestem dumny, że od tego czasu mogłem wielokrotnie prowadzić kursy języka angielskiego biznesowego oraz ogólnego dla pracowników różnych firm, a nawet reprezentować naszą firmę podczas różnorodnych kursów intensywnych, prezentacji i konferencji. James Cook Languages ​​oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość prowadzenia szkoleń językowych. Ciągły rozwój, przyjacielskie nastawienie i indywidualne podejście to tylko niektóre z korzyści, których można oczekiwać od pracy w tej firmie. 

Eva Flachowski

Teacher

W JCL podoba mi się, że jest „organizacją uczącą się”. Firma ta stara się nie tylko przetrwać aktualne sytuację rynkową, ale chce być liderem. W związku z tym JCL wymaga najwyższej możliwej jakości nie tylko od najbliższych współpracowników, a także od wszystkich, którzy prowadzą dla JCL szkolenia, nawet tylko kilka godzin w tygodniu. Firma zapewnia lektorom wsparcie metodyczne, dąży do ich rozwoju i ma na celu wszechstronną satysfakcję: zarówno klienta, jak i szkoły, a także samych lektorów.

Jana Křístková

Teacher

Do James Cook Languages ​​dołączyłam w 2007 roku, ponieważ od samego początku najbardziej imponowała mi ze wszystkich szkół językowych i muszę powiedzieć, że moje oczekiwania nie tylko zostały spełnione, a nawet w ciągu lat w wielu aspektach zostały przewyższone. Zawsze spotkałam się z bardzo przyjaznymi i otwartymi ludźmi, których nieustanie profesjonalne i ludzkie podejście do każdego z osobna uważam za bezcenne. Wszystkie sprawy rozwiązywane są zawsze szybko i skutecznie bez jakichkolwiek komplikacji. Jako lektorka bardzo cenię możliwość ciągłego kształcenia w ramach naszych warsztatów oraz szansę na dalszy rozwój zawodowy i możliwość współpracy w innych projektach w ramach zespołu. 

Anna Wagnerová

Senior Teacher

Dla JCL pracuję od 2006 roku i mogę powiedzieć, że to był dobry wybór – do tej pory byłam zawsze zadowolona ze współpracy. Na początku byłam szczególnie pod wrażeniem zaplecza dla lektorów – w Resource Center czułam się jak Alicja w Krainie (lektorskich) Czarów, z warsztatów wracałam z nowymi pomysłami. Równocześnie bardzo doceniam pozytywne i profesjonalne podejście całego zespołu, który wspierał mnie zawsze, kiedy potrzebowałam porady. I nie tylko to – miałam sporo możliwości rozwoju osobistego, jak np. poprzez uczestnictwo w ocenianiu poziomu znajomości języka nowych słuchaczy, prowadzenie kursów intensywnych lub współpracę w tworzeniu materiałów dydaktycznych, a także w innych projektach. Teraz, jako Senior Teacher, mam nadzieję, że uda mi się kontynuować tradycję zapewniając równie pozytywne wsparcie innym lektorom.

Carly Davidson

Teacher

Pracę w JCL rozpoczęłam po studiach i skończeniu kursu dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii. Wiedziałem, że będzie mi potrzebne doświadczenie. Złożyłam aplikację o pracę lektorki w JCL i wysłałam swój pokazowy plan lekcji, CV i przeprowadzono ze mną rozmowę kwalifikacyjną przez Skype. Przeszłam z wynikiem pozytywnym i zaproszono mnie na drugą rozmowę w Pradze, gdzie przedstawiłam moją lekcję pokazową. Na szczęście wyjazd do Pragi nie był daremny. Zaczęłam od prowadzenia kursów regularnych, ale dzięki planowi rozwoju wkrótce przeszłam do kursów otwartych, intensywnych i klientów VIP. Regularnie pomagam w przygotowaniu tych kursów i cieszę się na dalszy rozwój kariery i umiejętności.

Anna Wágnerová

Senior Teacher

I ​​have been working for James Cook Languages since 2006 and I can say that it was a good choice, I have always been very happy with my relationship with the company. I was especially impressed with the facilities for teachers from the very beginning - I felt like Alice in Wonderland in the Resource Centre. I always left the workshops charged with new ideas. But at the same time, I greatly appreciate the positive and professional approach of the entire team, which has always given me support whenever I have needed help. And not only that - I have also had many opportunities for personal development, whether it involved testing new students, teaching intensive courses, helping with the preparation of teaching materials or participation in other projects. Now as a Senior Teacher, I hope that I can continue the tradition and provide similar positive support for other teachers.

Maria Glitzner

Teacher

I have been working as a German teacher for James Cook Languages since autumn 2011. From the very beginning what I liked about this language school was the relaxed work atmosphere in the offices. The people who work here are very friendly. I was always welcomed when I had questions to ask and felt integrated and accepted. I also appreciate the professional approach, for example the organisation of courses or the regular seminars for teachers. As a result of working for a cultural centre in Prague as well, I am able to choose the number of courses according to my time possibilities, which gives me a lot of flexibility. At JCL I have always found support in this context. Working for the language school has made me aware of the advantages of teaching adults (I am a trained teacher for secondary schools); I must say that they are a very grateful audience.

Carly Davidson

Teacher

I joined JCL after university and the completion of a teachers’ course in Great Britain. I knew that I would need to acquire new experiences. I registered as a teacher at JCL and sent my sample lesson plan and curriculum vitae and completed a Skype interview. I was successful and I was invited to a second interview in Prague, where I presented my sample lesson. Luckily, it was not a wasted trip to Prague. I started by teaching regular courses, but thanks to the development plan I soon moved on to teaching open courses, intensive courses and VIP clients. I regularly help with the preparation of these courses and I look forward to the further development of my career and skills.

This website uses visitor cookies to provide services, personalize ads, and analyzing. By using this site you´re agreeing.